NAS

İç Mekan Kapıları

İç kapılar dekorasyonun bir parçasıdır. İç kapılar seçilirken gerek dekoratif yönden gerek ise kullanım ve kalite yönünden beklentilerinizi karşılayacak şekilde olmalıdır.Piyasada bir çok kapı modelleri ve kapı çeşitleri bulunmakta.

Bunlar arasından seçim yapmak oldukça zor olsa da doğru bir seçim sizin için oldukça iyi sonuçlar verecektir. Öncelikle kapı çeşitleri arasından evinize ,ofisinize veya her nerede kullanmayı amaçlıyorsanız hangi kapı modelinin uygun olabileceği tespit edilmeli. Kuşkusuz iç kapı seçilirken kalitesi kadar dekoratif duruşu da önemlidir.Bunlardan ziyade özel yaptıracağınız kapının kalitesi de önemli bir unsurdur. Kapı seçimi yaparken teknik özellikler ve üretim aşamaları incelenmeli,kullanılan malzemeler hakkında bilgi edinilmelidir.

Unutmayın ki kalite asla tesadüf değildir.Kaliteli bir kapıda aranan özelliklere örnek olarak kullanılan malzeme,aksesuar ve boya örnek verilebilir.Emin olun tercihlerinizi doğru yaptığınız takdirde istediğiniz görünüm ve kalite kaçınılmaz olacaktır.

Amerikan panel kapı, üretiminde kullanılan kapı panelleri; üretilmek istenen kapı modeline bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte, 4 mm kalınlığında, istenilen kapı modelinde ve şeklinde desenli veya düz uygulanan MDF paneldir.Ayrıca Amerikan kapıları çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür.Amerikan kapı, fiyatları ve model seçeneklerindeki çeşitlilik bakımından tercih sebebidir. Ekonomiktir, hijyeniktir, kolay temizlenir, bakteri ve mikrop barındırmaz, istenilen renge boyanabilir.Amerikan kapılar, iç mekanlarda kullanım için çok uygundur.
Lake, renkli veya renksiz olabilir. Lake uygulamasının pürüzsüz görünümü vardır.Lake kapı yüzeyi, ham MDF düz panel ya da üzerine CNC tezgahında desen verilmiş bir panel olabilir.Model ve desen alternatifine göre çerçeve camlı, kafes camlı, tek kanat veya çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür.Lake kapılar mobilya görünümlü kapı modellerine göre daha ekonomik ve şıktır. Lake kapılar havayla etkileşime girmediğinden oldukça sağlıklıdır, Hijyeniktir.Güneş ışınlarına, çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Beyaz veya diğer renklerde uygulama yapılabilir. İç mekân kapısı olarak her alanda kullanım için uygundur.
İç mekan tasarımlarında kullanılan kapılar çoğunlukla ahşap kaplama malzemeden yapılır, ağaç yüzeyleri makinalarla bazı işlemlerden geçirilerek belirli kalınlıklarda doğal kaplamalar elde edilir.Yüzeylerine boya gerekmez, sadece cila uygulaması yapılır.Doğal ahşap kaplama olduğundan görünümü ahşap kapıdan farklı değildir, gerçek ağaç hissini verir. Şık bir görüntüsü vardır. Bakımı kolay, hijyeniktir.Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Çok alternatifli ahşap kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Ahşap kapılar, iç mekânda her alanda kullanım için uygundur.